Muzyka z głośników vs słuchawek.

2022/05/28 22:47 #200 przez Józek - właściciel
Cześć
Wiele razy czytałem i słyszałem pytania, które słuchawki grają tak przestrzennie jak kolumny.
Moja odpowiedź jest taka, że żadne, a pytanie nie ma sensu.
Sytuacja jest podobna do różnic w jeździe samochodem i motocyklem. Oba pojazdy poruszają się na kołach, po tych samych drogach ale doznania są zupełnie inne. Żaden z nich nie jest lepszy od drugiego. Można lubić jeździć tylko samochodem lub tylko motocyklem, obydwoma lub żadnym z nich. Ja lubię jeździć obydwoma typami pojazdów i dostarczają mi tyle samo frajdy ale różnego typu. Nikt nie domaga się aby jazda motocyklem dawała takie same doznania jak samochodem ani na odwrót. Kabriolet bez dachu też nie daje doznań jazdy na motocyklu, a czwórkołowiec takich jak samochód.
Podobnie jest ze słuchaniem muzyki z głośników i słuchawek. Jedne i drugie grają zupełnie inaczej. Ja lubię i mam pełną frajdę gdy słucham muzyki z głośników jak i ze słuchawek. Ty możesz lubić lub nawet akceptować muzykę tylko z jednego z tych typów urządzeń elektroakustycznych.
Natomiast pytanie, szukanie i czekanie na słuchawki, które będą grały tak samo jak głośniki, jest z gruntu bez sensu. Zatem nie oczekuj, że opis wybitnej reprodukcji przestrzeni z jakiś słuchawek będzie oznaczał, że usłyszysz z nich to co słychać z głośników.
Zasilane przez Forum Kunena