AudioQuest NightHawk Carbon - do telefonu

AudioQuest NightHawk Carbon - do telefonu
1. Wstęp

AudioQuest to amerykańska firma znana z produkcji kabli audio. Wraz z nastaniem powszechnej mody na słuchawki, przyłączyła się do grupy firm, które zaczęły produkować / oferować także tą grupę produktów. Kilka lat temu wypuścili model NightHawk z muszlami w kolorze odcieni brązu.
W roku 2016 miał premierę, a w Polsce w 2017r. pojawił się nowy model z muszlami w kolorze grafitowym o nazwie Carbon. Dostępny jest w dwóch wersjach: otwartej o nazwie NightHawk i zamkniętej - NightOwl. Poniższa recenzja dotyczy wersji otwartej.

2. NightHawk Carbon - budowa

Słuchawki NH Carbon są sprzedawane w bardzo fajnym kuferku, obszytym skórą syntetyczną o ładnej fakturze, zasuwanym na zamek, z rączką do noszenia. Wygląda jak ekskluzywna mini walizka.

                          AudioQuest NightHawk Carbon walizeczkaAudioQuest NightHawk Carbon wyposażenie

W środku oprócz słuchawek jest jeden krótki kabel, dwie pary padów: ze skóry syntetycznej oraz z tzw. weluru oraz mini książeczka z lakierowanego papieru z opisem słuchawek, użytych materiałów i technologii.
Muszle wykonane są z tworzywa na bazie naturalnych składników, które wtryskuje się w płynnej postaci do formy. Dzięki takiej technologii muszle mają bardzo ładny i ergonomiczny kształt. Są owalne i asymetryczne, co idealnie pasuje do kształtu uszu. Wykonanie muszli o takim kształcie z drewna, byłoby bardzo trudne i kosztowne. Tańsze rozwiązanie producent przedstawia jako lepsze akustycznie.
Muszle z zewnątrz, w miejscu układu napędowego przetwornika, mają otwór zasłonięty siateczką plecioną z drutu stalowego.

audioquest nighthawk carbon 3
Pod nią jest materiał tłumiący ciśnienie z tylnej strony membrany.
W związku z taką budową, konstrukcja NH Carbon jest półotwarta, z punktu widzenia akustyki.
Zastosowano przetworniki dynamiczne o średnicy 50mm.
 AudioQuest NightHawk Carbon przetwornik i poduszka
Taka średnica stała się standardem w obecnie produkowanych słuchawkach wysokiej klasy.
Są oczywiście wyjątki w obie strony. Ultrasone E5, E10 oraz FOCAL Elear, Clear i Utopia, mają przetworniki o średnicy 40mm. SONY w modelach MDR-Z7 i Z1R zastosowało membrany o średnicy aż 7cm!
Membrany przetworników NH Carbon wykonane są z papieru pod nazwą bioceluloza.

AudioQuest NightHawk Carbon przetwornik
To chętnie stosowany materiał, ponieważ ma duże tłumienie wewnętrzne, a więc jest łatwy w aplikacji.
Słuchawki AudioQuest mają kilka ciekawych i oryginalnych rozwiązań technicznych.
Opisany już materiał i kształt muszli. Kolejnym jest pałąk wykonany w formie pojedynczego drutu, obszytego materiałem.

             AudioQuest NightHawk Carbon na głowie przodem  AudioQuest NightHawk Carbon plastikowy łącznik pałąka z podkową

Drut ten łączy się na końcach, poprzez plastikowy element z podkową. Następnie kolejne ciekawe rozwiązanie. Podkowa połączona jest z muszlą poprzez cztery łączniki gumowe.

        AudioQuest NightHawk Carbon  AudioQuest NightHawk Carbon łączniki gomowe muszli

Takie połączenie tłumi drgania i zapewnia możliwość dopasowania się muszli do głowy, poprzez ugięcie gumek. Podobne rozwiązanie zastosowało B&W w modelu P9.
Zakres ruchu muszli jest niewielki, w stosunku do klasycznego rozwiązania, np: w Denon D7200 ale w praktyce sprawdza się.
Do plastikowych końcówek pałąka zamocowana jest także opaska ze skóry syntetycznej. Jej wielkość jest samoczynnie regulowana poprzez naciąg gumowego łącznika, ukrytego w opasce..

AudioQuest NightHawk Carbon mocowanie opaski
Pozwalala to płynnie dopasować wielkość opaski do głowy.
Ciekawą cechą tego rozwiązania jest możliwość zmiany kąta położenia opaski względem pałąka.

              AudioQuest NightHawk Carbon na głowie z góry 2 AudioQuest NightHawk Carbon na głowie z góry

To bardzo fajne rozwiąznie, poprawiające wygodę używania słuchawek.
Co do gumowych elementów... Wiadomo, że guma się szybko starzeje i traci swoje elastyczne właściwości, a potem pęka. Mam nadzieję, że dobre działanie gumowych elementów w NH Carbon, to perspektywa wielu lat. Czas pokaże...
W celu wydłużenia okresu dobrego działania opaski na głowę, należy wieszać słuchawki na stojaku za druciany pałąk, a nie za opaskę.
Minusem praktycznym opaski nagłownej NH Carbon jest to, że każdy ruch głową, a nawet mimika twarzy, zmienia napięcie gum opaski, a to słychać w słuchawkach w postaci charakterystycznego „skrzypienia”. W pierwszej chwili, gdy to usłyszałem, nie wiedziałem o co chodzi. Potem się do tego dźwięku przyzwyczaiłem.
Obie słuchawki zasilane są bezpośrednio poprzez wtyki micro (2,5mm) Jack mono.

                  AudioQuest NightHawk Carbon gniazda podłączeniowe 2 AudioQuest NightHawk Carbon z kablem

Gniazda są od spodu ale przesunięte lekko do przodu i pod niewielkim kątem, a to wystarcza aby nie zaginał się przewód przy silnym skręceniu głowy w bok. Daleko do ergonomii rozwiązania w SONY Z7 ale może być.
W komplecie jest tylko jeden kabel o długości 1,3m zakończony mini Jackiem oraz przejściówka wysokiej jakości na dużego Jacka.

              AudioQuest NightHawk Carbon wtyki kabla  AudioQuest NightHawk Carbon przejściówka na duży Jack

W rozdzielaczu kabla na dwa odcinki jest mikrofon i przycisk do odbierania rozmów w telefonie.
Budowa kabla jest dla mnie zaskakująca. Przeznaczony jest do zastosowań z telefonem, a jest gruby, sztywny i ciężki.

                  AudioQuest NightHawk Carbon kabel AudioQuest NightHawk Carbon sterowanie telefonem

Jeszcze bardziej dziwne jest to, że z rodzielacza wychodzą dwa cieniutkie i bardzo wiotkie kabelki. Wniosek mam taki, że bardzo dużą średnicę kabla przed rozdzieleniem na dwa odcinki dla prawego i lewego kanału, tworzy gruba warstwa gumy. Dla mnie idealnym kablem słuchawkowym do zastosowań mobilnych, jest ten od słuchawek Ted Baker Rockall. Jest on cienki, lekki, bardzo wiotki, wytrzymały i nie skręca się. Kabel od specjalisty od kabli AudioQuest jest dla mnie zupełnie niepraktyczny. W drodze, z telefonem zbyt sztywny i ciężki, a do zastosowań stacjonarnych jest zbyt krótki i ma słabą jakość muzyczną. Niska jakość dźwięku jest typowa dla wszystkich kabli ze sterowaniem do telefonu. Dziwi mnie, że nie ma w komplecie innego kabla. W związku z tym, oprócz kabla długiego ze srebra 6N, zakończonego dużym Jackiem, dokupiłem kabel o długości 1,5m wykonany z miedzi OFC, srebrzonej, zakończony małym Jackiem i jego używałem z telefonem.
Na temat dźwięku napisałem w kolejnym rozdziale. Zapraszam do dalszej lektury.

3. NightHawk Carbon - dźwięk

Zanim o samym dźwięku, to wcześniej o głównym kontekście przy porównaniach.
Cena jest głównym punktem odniesienia, gdy porównuję między sobą kakieś produkty, czy urządzenia. W jej kontekście postrzegam i oceniam budowę, jakość materiałów, funkcje użytkowe, parametry, właściwości, precyzję wykonania, trwałość, czy jakość dźwięku zabawek audio:)
Właśnie!
Jakość dźwięku konkretnych słuchawek jest określona i stała w czasie, jeśli są właściwie wygrzane. Natomiast postrzeganie tej jakości zależy od ceny, którą trzeba za nie zapłacić oraz od tego, co można kupić od konkurencji za podobną kwotę. Niestety ceny zakupu produktów często się zmieniają, czasem radykalnie i tym samym zmienia się punkt odniesienia, przy porównaniach.

Ten długi wywód, o sprawach oczywistych, wynika z tego, że słuchawki, których recenzję czytasz, od kilku tygodni są sprzedawane w super, hiper, mega promocyjnej cenie 1500zł.
Dla pewności dodam, że cena katalogowa AQ NightHawk Carbon wynosi 3,5kzł. Regularna cena promocyjna w internecie to 2500zł. Obniżka ceny na 1500zł jest zaskakująca i zdumiewająca.
Gdyby dotyczyła jednej czy dwóch sztuk lub egzemplarzy powystawowych, czy ze zwrotów konsumenckich, to nie wspominałbym o niej i nie brałbym jej pod uwagę. Ponieważ widzę, że w tej cenie sprzedaje kilka firm i każda ma po kilka sztuk fabrycznie zapakowanych słuchawek więc muszę wziąć tą cenę pod uwagę.
Przyspieszyłem pisanie recenzji aby ją opublikować zanim sprzedaż w cenie 1500zł się zakończy. Słuchawki miały już około 400h grania więc przyspieszenie nie odbyło się kosztem jakości ich dźwięku.
Sprawdziłem także oferty na ebay i amazon i wszystkie są zdecydowanie droższe od naszych sprzedawców.
Zatem jeśli cena 1500zł za nowe NH Carbon jest nadal aktualna, to zamiast rozwodzić się nad ich dźwiękiem, napiszę krótko.
Kup je koniecznie, w ciemno, niezależnie jakiej muzyki słuchasz i jaki typ brzmienia lubisz.
Kup je nawet jeśli jesteś fanem tylko jednej marki, np: AKG czy Sennheiser i słuchawek innych firm nie brałeś pod uwagę.
Nawet gdy nie masz takiej kwoty lub chciałeś na słuchawki wydać tylko 500 lub 700zł, to pożycz i kup NH Carbon.
Ich budowa, jakość wykonania i dźwięk, przy cenie 1,5kzł, nie wymaga żadnego opisu porównawczego, bo są poza zasięgiem wszystkich słuchawek w cenie do 2000zł.

Jeśli promocja w cenie 1500zł zakończyła się i trzeba za NH Carbon zapłacić 2,5kzł, to czytaj opis porównawczy abyś dokonał właściwego wyboru przy zakupie słuchawek.

Słuchawki NightHawk Carbon słuchałem z padami ze skóry syntetycznej. Drugie pady wykonane z weluru nie odpowiadają mi zarówno pod kątem użytkowym jak i brzmieniowym.
Tym razem zacznę odwrotnie niż zwykle, czyli od opisu dźwięku słuchawek podłączonych do telefonu.
Producent daje dwuznaczne informacje. W parametrach technicznych podana jest impedancja 25 Ohm i maksymalny pobór mocy 1,5W. To oznacza zapotrzebowanie na duże dawki prądu, a więc potrzebę użycia wydajnych wzmacniaczy stacjonarnych.
W komplecie sprzedażowym jest tylko jeden kabel o długości 1,3m ze sterowaniem telefonem. Hm?
Podłączyłem słuchawki do telefonu LeTV Max i szybko usłyszałem, że takie połączenie ma sens. Przy ustawieniu głośności w telefonie na 70-80% skali, słuchawki grają z poziomem live, czyli bardzo głośno. Dźwięk jest jędrny, mocny, nasycony harmonicznymi. Góra jest błyszcząca, a bas mocny i dobrze wypełniony. Wokale mają przyjemny charakter. Są mocne, czytelne i bez sybilantów.
Za każdym razem, gdy podłączam NightHawk carbon do telefonu, jestem zaskoczony ogólną skalą dźwięku i jakością.
Oczywiście do używania na zewnątrz budynków lub w głośnych miejscach, jak np: dworzec PKP, wersja półotwarta się nie sprawdzi. Trzeba wybrać wersję zamkniętą NightOwl Carbon.
Krótko pisząc, z telefonem lub DAP słuchawki NightHawk Carbon grają rewelacyjnie.

Wymieniłem krótki kabel z miedzi srebrzonej na kabel długi ze srebra 6N i podłączyłem do mojego systemu wzorcowego CAIRN / ONKYO – opis we wstępie działu recenzje.
Subiektywnie, na słuch NH Carbon potrzebują więcej mocy (3dB więcej w nastawach głośności) niż Denon D7200 aby grać tak samo głośno. Wynika to z różnicy w skuteczności obu słuchawek. D7200 mają 107dB, a NH Carbon tylko 99dB. To bardzo duża różnica. Dla przypomnienia 3dB to dwa razy głośniej.
Mój wzmacniacz nie ma problemu z dostarczeniem dużej mocy i robi to z zachowaniem pełnej kontroli nad sygnałem. Wiem to, bo używałem z nim różnych wymagających głośników i słuchawek. Mimo to dźwięk NH Carbon jest wyraźnie miękki. Denon D7200 ma tylko złagodzoną fazę ataku dźwięku instrumentów ale ogólnie ich dźwięk prezentuje jędrnie.
NH Carbon przedstawia muzykę w zrelaksowanym stylu. Dźwięki instrumentów akustycznych mają złagodzony atak i miękkie wybrzmienie. Ilość harmonicznych jest bardziej obfita niż z Denon D7200 ale barwy dźwięków też są pastelowe, a ich struktura jest delikatna.
Charakterystyka przetwarzania różni się zasadniczo od tej z D7200. Denon ma lekko ściszone wysokie tony i trochę osłabione ciśnienie w najniższej oktawie basu.
NH Carbon ma optymalną ilość wysokich tonów ale osłabione natężenie dźwięku z zakresu całej średnicy. Natomiast zakres basowy ma zdecydowanie podrasowany. Bas nie schodzi tak nisko jak w SONY Z7 ale jego ilość jest tak duża, że często zagłusza wydarzenia ze średnicy.
Nie zawsze tak się dzieje.
Gdy na płycie nagrany jest bas suchy o małej ilości harmonicznych, słuchawki AudioQuest przetwarzają go w umiarkowanej ilości i całość brzmi harmonijnie, np: Fugazi / Marillion, Siesta / Davis, Miller.
Gdy bas jest akustyczny, to jego ilość słuchawki przerysowują, np: The girl from the other room / Diana Krall.
Przy odtworzeniu płyty Baduizm / Erykah Badu, basu jest nieakceptowalna dla mnie ilość.
Album Little broken hearts / Norah Jones grzmoci przewalonym basem bez kontroli, który dudni ale o dziwo słychać wokal i gitarę elektryczną.
Płyta Glamoured / Cassandra Wilson ma nagrany podrasowany bas akustyczny, podobnie jak i na pozostałych jej płytach. Słuchawki SONY Z7, Beyerdynamic T1.2, czy MrSpeakers Ether C Flow nie mają problemów z odtworzeniem go w kontrolowany sposób.
AQ NightHawk Carbon tracą nad nim zupełnie kontrolę. Przy dużej głośności pojawia się rezonans objawiający się dudnieniem.
Album Ray of light / Madonna, ma zarejestrowane bardzo niskie linie basu syntetycznego. Nie poradziły sobie z nim słuchawki Denon AH-D7200. NH Carbon jeszcze gorzej go zaprezentował. Dół się rozpłynął i zasłonił całą resztę. Ledwo mogłem usłyszeć głos Madonny.
W muzyce typu rock’n’roll brakuje NH Carbon rytmu, drajwu i energii. Jest zbyt łagodnie i spokojnie. Do takiej muzyki stworzone są słuchawki Denon D7200. A do jakiej AudioQuest?
Mnie ich styl grania najbardziej odpowiada z muzyką pop.
Fajnie brzmi: George Michael, ZAZ, Caro Emerald, Duffy, Tanita Tikaram, Celine Dion, Tracy Chapman. Ponieważ średnica w NH Carbon jest wycofana, a wysokie tony nie są, to czasem wychodzą na wierzch sybilanty w głosach, np: Sting, George Michael, Cesaria Evora. Są świszczące ale nie ostre więc da się je przeżyć.
Zakręciłem piękną, nastrojową płytą Quiet / John Scofield. Płyta ta wymaga od słuchawek wyższego konsztu w reprodukcji muzyki aby przekazać bogactwo emocji, zawartych w jej spokojnych, delikatnych dźwiękach. Niestety NH Carbon, podobnie jak Denon D7200, nie posiadają takich umiejętności i po dwóch utworach przerwałem słuchanie z powodu znużenia. Na tym poziomie cen – ok. 2,5kzł tylko SONY Z7 potrafią oczarować mnie tą muzyką i wciągnąć w słuchanie aż do ostatniej sekundy albumu. Ich prezentacja jest żywa, barwna, otwarta na średnicy, gdzie dzieje się najwięcej.
Włączyłem debiutancki krążek Rafała Blechacza. Fortepian miał w wydaniu NH Carbon dużą skalę dźwięku. Niskie tony nie dudniły, a wysokie nie dzwoniły, co się często zdarza w reprodukcji króla instrumentów. Z drugiej strony, brakowało blasku, perlistości dźwiękom spod prawej ręki. Oddanie aury pogłosu i akustyki sali nagraniowej było ledwo symboliczne.
Jeżeli chodzisz na koncerty kameralne i masz w głowie dźwięk fortepianu na żywo, to jego reprodukcja w wykonaniu NH Carbon nie zadowoli Cię.
Jeżeli słuchasz słuchawek za 5kzł lub droższych, to... nie interesuje Cię zakup słuchawek klasy 2,5kzł.
Natomiast jeżeli słuchasz muzyki ze słuchawek do 2kzł, to dźwięk fortepianu w wydaniu NH Carbon zachwyci Cię. Tak! Wszędzie działa relatywizm.
Z powyższego opisu możesz wysnuć błędny wniosek, że to kiepskie słuchawki. Tak nie jest.
Porównanie z konkurencją za 2,5kzł pokazuje, że Denon D7200 gra bardziej dynamicznie i ma więcej drajwu ale to ten sam poziom jakości reprodukcji muzyki. SONY Z7 grają bardziej szerokopasmowo, transparentnie i neutralnie. Ich dźwięk jest najbardziej otwarty na średnicy i kontrolowany w basie. Dla mnie ich prezentacja muzyki jest zdecydowanie najbliższa temu co słyszę na koncertach. Nie jest to dźwięk łagodny i miękki.
Łagodne granie to specjalność NightHawk Carbon.
Jeśli słuchasz głównie muzyki pop i okolice, to polecam NH Carbon.
Jeśli lubisz słuchać muzyki godzinami w tle, w trakcie pracy lub czytania książek, to NH Carbon będą lepsze od innych słuchawek.

Wszystkie wzmacniacze, kolumny i słuchawki nie są liniowe w przetwarzaniu sygnału elektrycznego na falę akustyczną. Prawie zawsze optymalną równowagę tonalną uzyskują przy poziomie grania live, czyli tak głośno, jak na żywo grają instrumenty akustyczne. Przy cichym słuchaniu urządzenia audio, grają zwykle średnicą i / lub górą.
Ja zwykle słucham głośno i wtedy dźwięk NH Carbon ma przeładowany bas i schowaną średnicę.
Zrobiłem eksperyment ściszając poziom dźwięku z 46dB na 28dB – wskazanie na wyświetlaczu. Po kilku minutowej akomodacji słuchu, okazało się, że dźwięk jest zdecydowanie lepiej zrównoważony. Wszystkie pasma są sobie równorzędne. To rzadkość!
Inne słuchawki, przy tak małym natężeniu dźwięku, grają lekko, bez podstawy.
Eksperyment ten potwierdza, że słuchawki NightHawk Carbon są zestrojone głównie do cichego lub co najwyżej średniego poziomu grania ze wzmacniaczami stacjonarnymi.
Z telefonami i DAP, które nie są w stanie dostarczyć dużo prądu, słuchawki oferują bardzo dobrze zrównoważony dźwięk z odpowiednią ilością basu, przy średnim i głośnym odsłuchu.
W przypadku NH Carbon mniej znaczy więcej. A konkretnie mniej mocy dostarczonej do słuchawek, to lepsze zrównoważenie dźwięku.
Zakręciłem jeszcze płytą z muzyką do filmu Ocean’s Thirteen i wciągnęła mnie do samego końca. Muzyka ta jest mieszanką dźwięków naturalnych instrumentów orkiestry, instrumentów elektrycznych oraz różnych dziwnych dźwięków. Obfituje w nagłe przejścia, a dźwięki pojawiają się w różnych miejscach w przestrzeni 3D. NH Carbon bardzo fajnie to wszystko przekazał. Scena muzyczna była rozległa, a lokalizacja precyzyjna. Denon D7200 pokazuje trochę większą głębię sceny. SONY Z7 tworzy zdecydowanie większą scenę we wszystkich wymiarach i z lepszym oddaniem akustyki.

4. NightHawk Carbon - podsumowanie

Night Hawk Carbon, to słuchawki o ciekawej i oryginalnej konstrukcji, która służy wygodzie słuchania muzyki przez kilka godzin.
Bardzo ładnie i nowocześnie się prezentują.
Grafitowy lakier jest zmianą na plus, w stosunku do pierwszej wersji.
Mają w komplecie mocny, ładny i poręczny kuferek transportowy oraz dwie pary padów.
Dźwięk z poduszkami welurowymi jest jeszcze bardziej miekki i stłumiony z góry, przez co wydaje się, że ma więcej basu. Opis dotyczy w całości odsłuchu z padami ze skóry syntetycznej.
Kabel, który sprzedaje w komplecie AudioQuest jest zbyt krótki, a przede wszystkim zbyt sztywny i ciężki. Jakość jego dźwięku jest niska, co jest typowe dla kabli ze sterowaniem do telefonu.
Do używania z DAP polecam zakup innego kabla, który zapewni lepszą jakość muzyki.

Słuchawki AudioQuest NightHawk Carbon, w cenie 2,5kzł, to świetna propozycja do łączenia ze wzmacniaczami o małej mocy i lekkim i dynamicznym brzmieniu, np: Audiolab M-Dac Plus.
Przy umiarkowanej głośności oferują zrównoważony dźwięk z fajnym basem.

Połączenie z telefonem i DAP to świetny dźwięk. Głośny i z dużym basem:)
Lepiej z telefonem grają tylko dwa razy droższe Beyerdynamic T1.2

                                                                                                                                                 Pozdrawiam
                                                                                                                                                           Józek

AudioQuest NightHawk Carbon - dyskusja.

AudioQuest NightHawk Carbon - 2
AudioQuest NightHawk Carbon - 2
AudioQuest NightHawk Carbon - 3
AudioQuest NightHawk Carbon - 3
AudioQuest NightHawk Carbon - gniazda podłączeniowe 2
AudioQuest NightHawk Carbon - gniazda podłączeniowe 2
AudioQuest NightHawk Carbon - gniazda podłączeniowe
AudioQuest NightHawk Carbon - gniazda podłączeniowe
AudioQuest NightHawk Carbon - kabel
AudioQuest NightHawk Carbon - kabel
AudioQuest NightHawk Carbon - łączniki gomowe muszli
AudioQuest NightHawk Carbon - łączniki gomowe muszli
AudioQuest NightHawk Carbon - mocowanie opaski
AudioQuest NightHawk Carbon - mocowanie opaski
AudioQuest NightHawk Carbon - na głowie przodem
AudioQuest NightHawk Carbon - na głowie przodem
AudioQuest NightHawk Carbon - na głowie z góry 2
AudioQuest NightHawk Carbon - na głowie z góry 2
AudioQuest NightHawk Carbon - na głowie z góry
AudioQuest NightHawk Carbon - na głowie z góry
AudioQuest NightHawk Carbon - obwoluta
AudioQuest NightHawk Carbon - obwoluta
AudioQuest NightHawk Carbon - plastikowy łącznik pałąka z podkową
AudioQuest NightHawk Carbon - plastikowy łącznik pałąka z podkową
AudioQuest NightHawk Carbon - poduszka od tyłu
AudioQuest NightHawk Carbon - poduszka od tyłu
AudioQuest NightHawk Carbon - poduszka
AudioQuest NightHawk Carbon - poduszka
AudioQuest NightHawk Carbon - przejściówka na duży Jack
AudioQuest NightHawk Carbon - przejściówka na duży Jack
AudioQuest NightHawk Carbon - przetwornik i poduszka
AudioQuest NightHawk Carbon - przetwornik i poduszka
AudioQuest NightHawk Carbon - przetwornik
AudioQuest NightHawk Carbon - przetwornik
AudioQuest NightHawk Carbon - sterowanie telefonem
AudioQuest NightHawk Carbon - sterowanie telefonem
AudioQuest NightHawk Carbon - walizeczka
AudioQuest NightHawk Carbon - walizeczka
AudioQuest NightHawk Carbon - wtyki kabla
AudioQuest NightHawk Carbon - wtyki kabla
AudioQuest NightHawk Carbon - wyposażenie
AudioQuest NightHawk Carbon - wyposażenie
AudioQuest NightHawk Carbon - z kablem
AudioQuest NightHawk Carbon - z kablem
AudioQuest NightHawk Carbon
AudioQuest NightHawk Carbon