AKG K872 - rozczarowanie?

AKG K872 - rozczarowanie?


1 AKG K872 – wstęp 

Firma AKG została założona w Austrii w 1947r. Obecnie jest w grupie firm należących do koreańskiego potentata rynku audio - Harman International Industries. Produkuje mikrofony i słuchawki przewodowe i bezprzewodowe. Jest dobrze znana zarówno audiofilom jak i ludziom zawodowo zajmującym się nagrywaniem i miksowaniem muzyki.
Ponieważ lubię słuchawki zamknięte zainteresował mnie ich flagowy model – K872, który wypuścili w 2016r. Do tej pory nie ma następcy ani nawet wersji ulepszonej, a wciąż jest mało znany. Cena katalogowa wynosiła ponad 7kzł. Obecnie na allegro można nowe kupić za 5000zł. Kupiłem ten model okazyjnie aby zapoznać się z jego możliwościami i opisać na moim portalu.





2. 
AKG K872 – budowa

Słuchawki zapakowane są w pudło kartonowe.

akg k872 pudlo tekturowe
W nim znajduje się kuferek oklejony czarnym materiałem o strukturze aksamitu z logo producenta w kolorze srebrnym. Zamykany jest na magnesy.
                                                               akg k872 kuferek

W kuferku jest, zabezpieczona gąbkowym wkładem, twarda walizeczka transportowa w kolorze czarnym, obszyta mocnym materiałem typu brezent, zamykana na zamek błyskawiczny oraz materiały reklamowe i instrukcja używania.
                                                              akg k872 zawartosc kuferka
akg k872 walizeczka transportowa

Walizeczka jest bardzo fajna, mocna i ma rączkę do noszenia, której brakuje walizeczkom MrSpeakers i Beyerdynamic. W środku leżą słuchawki i jeden kabel oraz nakręcana przyjściówka duży Jack.

akg k872 zawartosc walizeczki
Przewód jest bardzo cienki i wiotki, a jego długość wynosi 3 metry.
                                                                   akg k872 przewod
akg k872 wtyk lemo od strony sluchawek

Podłącza się go do lewej słuchawki poprzez wtyk mini XLR firmy Lemo. Jest to najgorsze rozwiązanie z punktu widzenia jakości dźwięku. To, że sygnał jest przesyłany przez pałąk nagłowny do prawej słuchawki to jedno ale nie najgorsze. Otóż muszle są połączone z pałąkiem poprzez aluminiowy element z dwoma koncentrycznymi pierścieniami, które zapewniają ruch obrotowy muszli w osi poziomej i pionowej.

akg k872 mechanizm regulacji polozenia muszli
Zakres ruchu jest wystarczający do pełnego dopasowania poduszek do głowy i odbywa się nadzwyczaj lekko, tak że po podniesieniu słuchawek, muszle śmiesznie się same poruszają. To bardzo dobre rozwiązanie dla komfortu. Rozkład siły nacisku na obwodzie poduszek równomiernie się rozkłada. Tyle dobrego. Niestety projektanci umieścili gniazdo podłączeniowe w przedłużeniu zewnętrznego pierścienia. Sygnał muzyczny jest przekazywany przez wąskie taśmy grubości kartki papieru, poprowadzone tak, że są ukryte pod pierścieniami.

akg k872 tasma zasilajaca
Poruszają się wraz z ruchem muszli, odchylając się od pierścieni i wtedy można je zobaczyć, jak są żałośnie cienkie.
To rozwiązanie jest bardzo skomplikowane i prawdopodobnie niezbyt trwałe dla przewodów. Skutkiem zastosowania tak cieniutkich przewodów doprowadzających sygnał od gniazda do przetworników, jest bardzo duże ograniczenie przepływu prądu. Ponieważ cewki napędowe mają opór tylko 36Ohm więc potrzebują sporo prądu, w stosunku do 600 omowych, jakie ma Beyerdynamic T1.2.
Na pociechę moc podana przez producenta jest bardzo mała, jak na słuchawki wysokiej klasy, tylko 300mW. Współczesne słuchawki dynamiczne klasy hi-end mają moc 1500-2500mW, a izodynamiczne nawet kilka Watt.
Drugim parametrem, który teoretycznie poprawia sprawę, jest rekordowa czułość przetworników – 112dB/V. W rzeczywistości, przy tak niskiej rezystancji cewki, czułość wyznaczona klasycznie dla 1mW będzie niższa ale zapewne nadal wysoka.
Widziałem te słuchawki wcześniej na zdjęciach więc wiedziałem, że są zasilane jednostronnie ale nie pomyślałem, że w tak skomplikowany sposób doprowadzony jest sygnał do przetworników. Nie mam wytłumaczenia dla tak fatalnego rozwiązania. W tej klasie słuchawek i także w tanich modelach, najlepszym rozwiązaniem jest zasilanie bezpośrednie każdego przetwornika poprzez odłączany wtyk, najlepiej mini Jack. Jeżeli projektanci AKG uważają, że zawodowcy muszą mieć kabel z jednej strony, to powinni robić dwie wersje tak drogich słuchawek. Pro z jednostronnym zasilaniem i Home z dwustronnym zasilaniem.
Co ciekawe na stronie polskiego importera ten model nie występuje w dziale Wszystkie słuchawki. Otwarłem więc zakładkę Sprzęt profesjonalny i tam dowiedziałem się, że dalej muszę wybrać jedną z trzech witryn w języku angielskim, niemieckim lub chińskim. Wybrałem USA i na tamtej witrynie w zakładce Słuchawki, w dziale Profesjonalne, znalazłem wreszcie model K872.
Muszę przyznać, że producent i koncern Harman zrobili prawie wszystko, co mogli aby ukryć te słuchawki przed amatorami/audiofilami. Zatem zakup na własne uporczywe żądanie i odpowiedzialność. Producent nie poleca K872 dla domowych słuchaczy. To sporo wyjaśnia i budzi ciekawość.
Wracając do dalszej części opisu budowy słuchawek. Pałąk wykonany jest z wysokiej jakości plastiku.

akg k872 palak z gory
Muszle w zewnętrznej części, gdzie znajduje się układ napędowy przetwornika, wykonane są z aluminium.

akg k872 logo i symbol modelu na muszli
Krawędź zewnętrzna jest ścięta i pozostawiona w naturalnym, srebrnym kolorze.

akg k872 mechanizm polozenia muszli 3
Reszta polakierowana na czarny mat. Z zewnętrznej strony jest logo producenta w wersji pozytyw, czyli wypukłej ponad powierzchnię. Nie ma na nim żadnych zadziorów ani śladów po frezowaniu więc prawdopodobnie te części wykonane są przez odlanie. Dalsza lejkowata część muszli, która tworzy komorę rezonansową, zrobiona jest z czarnego plastiku. Na zewnętrzątrz, muszla zakończona jest srebrnym pierścieniem z aluminium, co ożywia trochę czarną szatę słuchawek i wzmacnia krawędź.
W związku z użyciem tworzyw sztucznych waga słuchawek, mimo dużych wymiarów jest niska: 390 gram. Ja generalnie nie lubię rzeczy z plastiku. Nie da się kupić samochodu za 300 tys. z tapicerką ze skaju i kierownicą z gołego plastiku. Dla mnie słuchawki za kilka tysięcy muszą być wykonane z metalu, drewna i skóry. Jeśli są z tworzyw sztucznych, to nie są produktem luksusowym i nie powinny kosztować więcej niż 2-3kzł. Kosztujące 3kzł DENON AH-D7200 zrobione są z aluminium i drewna, jedynie poduszki mają obszyte sztuczną skórą.
Pałąk K872 jest konstrukcją nośną, a opaska nagłowna jest oddzielnie, zrobiona w technice 3D, obszyta materiałem.

akg k872 palak i opaska naglowna
Niestety jest płaska i cienka dlatego nie daje takiego komfortu jak podobna ale miękka poduszka Dharma D1000. Opaska nie ma płynnej samoregulacji jak w niższych modelach AKG, a jej wielkość regulowana jest skokowo i blokowana samoczynnie przez ząbki w suwaku i pałąku.

akg k872 regulacja palaka
Aby zmienić jej wielkość, czyli położenie suwaka, trzeba nacisnąć na zewnętrzny metalowy przycisk.

akg k872 regulacja palaka
Fajne, trwałe rozwiązanie. Nie ma skali więc położenie można ustalić po wielkości szczeliny jaką widać w pałąku od wewnątrz.
Poduszki muszli, to kunszt projektowania 3D. W żadnych innych słuchawkach, poza K812 nie ma tak specyficznych i zaawansowanych projektowo poduszek. Nie są po prostu z tyłu grubsze, a z przodu cieńsze jak ma większość obecnie produkowanych słuchawek.

akg k872 poduszka nauszna
Ich grubość jest zmienna na całym obwodzie. Kształt wewnętrznego otworu jest nieregularny i to nie wszystkie dziwne cechy.

akg k872 poduszka od wewnatrz
Otóż wewnątrz, poduszki są wklęsłe, jakby wydrążone, dzięki czemu powstały bardzo obszerne komory, które mają swoją kontrolowaną akustykę. Miejsca wewnątrz na uszy, zwłaszcza w głąb jest bardzo dużo. Moje uszy mają w nich niesamowity komfort. Brawo! Poduszki obszyte są sztuczną skórą ale bardzo dobrej jakości. Skutkiem tak nietypowych poduszek jest bardzo duża szczelność, co powoduje, że po założeniu słuchawek na uszy, wytwarza się jakby podciśnienie, które przykleja poduszki do głowy wokół uszu. Bardzo dziwne uczucie, którego z czasem nie zauważa się tak mocno jak na początku.
Jeszcze jedna sprawa ważna pod kątem użytkowym. Pałąk w pozycji neutralnej/swobodnej jest dość mocno rozchylony.

akg k872
W związku z tym bardzo słabo dociska słuchawki do głowy. Ma to pozytywny wpływ na komfort słuchania ale przy szybszym ruchu głową lub jej schyleniu, słuchawki natychmiast ześlizgują się z mojej głowy. Jeśli masz dużą głowę, problem będzie mniejszy ale na pewno też wystąpi. Zatem używanie K872 w ruchu, np. podczas spaceru, mimo odpowiednich do tego parametrów, odpada.
Producent zastosował ulepszoną wersję swoich najlepszych przetworników. Mają one średnicę 53mm i pracują w tak samo małych komorach jak w K812 ale zamkniętych. Do tego nie ma otworów stratnych, które zastosowało SONY w MDR-Z7 oraz McIntosh w MHP1000 i FOCAL w Clear. Takie otwory rozprężają ciśnienie dźwięku wytwarzane przez tylną stronę membrany przetwornika. Mała i całkiem szczelna komora AKG K872 źle wróży dla optymalnej kontroli basu.

Ponieważ producent zastosował bardzo cienkie okablowanie od gniazda do przetworników, to uznałem, że nie ma sensu użycie lepszego przewodu od wzmacniacza do słuchawek. Wiem, że kabel klasy hi-end nie pozostałby bez wpływu na brzmienie słuchawek ale…nic na siłę.
Wyjątkowo słuchałem K872 tylko z fabrycznym kablem, podobnie jak ONKYO A800. Z tymi drugimi dlatego, że fabryczny kabel jest rewelacyjnie dobry, a AKG dlatego, że uznałem wymianę kabla za zbyteczną walkę z producentem.

3. AKG K872 – dźwięk

Słuchałem tych słuchawek bardzo długo i bardzo uważnie aby poznać charakter ich reprodukcji muzyki i filozofię ich projektantów. Zawsze było to celowe słuchanie, w skupieniu, bez frajdy. To już dużo mówi o brzmieniu K872.
Zanim o szczegółach muzycznych, to dwa zdania ogólne.
Jeśli masz te słuchawki i jesteś zadowolony, to nie czytaj mojej recenzji. Jeśli jesteś fanem AKG, używasz tańszych modeli i marzysz o zakupie tego modelu, to czytaj na swoje ryzyko, że namieszam Ci w głowie. Jeśli jesteś zwolennikiem słuchawek AKG i nawet nie wiesz o istnieniu takich firm jak Oppo, MrSpeakers, MEZE, ENIGMAcoustics, AudioQuest, HIFIMAN, to czytaj, bo warto poszerzyć swoje horyzonty i ostatecznie dokonać właściwego muzycznie, a nie ideologicznie, wyboru słuchawek.

Słuchawki K872 słuchałem nie tylko z moim systemem wzorcowym, gdzie pracuje potężna końcówka mocy. Użyłem także wielu innych w tym specjalistycznych wzmacniaczy słuchawkowych, które mam na stanie. Są to: SONY TA-ZH1ES, SONY Master 501, Questyle 800R i Twelve, GUSTARD A20H i H20, TEAC H550, a także tablety: Ipad3, Mediapad3, telefony HUAWEI, laptop ASUS 550. Tak więc urządzeń jest sporo i są urozmaicone pod względem technicznym.

Pierwsza i najważniejsza dla mnie cecha tych słuchawek, to bardzo mała moc i skala dźwięku. Nie myl tego z poziomem głośności, bo grać potrafią bardzo głośno. Membrany K872 mają średnicę 53mm, a grają tak jak małe, przenośne modele. Słuchawki klasy 3kzł mające membrany o średnicy 50mm, np.: DENON D7200, AudioQuest NightHawk Carbon, a zwłaszcza ONKYO A800, brzmią potężnie w stosunku do nich. W stosunku do modeli w swej klasie cenowej, np.: ENIGMA Dharma D1000 lub MrSpeakers ETHER C Flow to jest przepaść. To jak silnik 2,0 R4 w stosunku do 4,2 V8. Rozumiesz co mam na myśli?
Właściwe odwzorowanie skali muzyki live i skoków dynamiki, to dla mnie podstawowy wyznacznik sprzętu audio klasy hi-end, a na taki poziom wskazuje cena AKG K872.
Konsekwencją małej skali prezentowanego brzmienia, jest brak gradacji mocy instrumentów akustycznych. Nie oczekiwałem, że będzie tak wybornie pokazana jak przez SONY Z7 ale jednak powinna być. W prezentacji K872 wszystkie instrumenty małe i duże grają z taką samą, ujednoliconą mocą. Nie ma też pokazanych spiętrzeń dynamiki.
Dopóki poziom dźwięku jaki generują jest niski lub średni, K872 nie mają problemu z równowagą pasma i kontrolą basu. Jednak przy poziomie głośności zbliżonym do naturalnego, czyli live, średnica wychodzi zbyt mocno do przodu, a bas jest zbyt duży i bez pełnej kontroli wybrzmień. Wynika to z dwóch kwestii. Pierwsza, to zbyt cienkie przewody zasilające przetworniki, które wprowadzają kompresję dynamiki przy impulsach basowych. Druga sprawa, to małe komory, bez otworów stratnych, w których pracują duże membrany. Przy wyższym natężeniu dźwięku tworzy się poduszka powietrzna, która zaburza kontrolę układu napędowego nad membraną.
Opisywane tu słuchawki AKG najlepiej grały z moim wzmacniaczem wzorcowym. Dzięki potężnej mocy, mimo cieniutkich przewodów, był w stanie dostarczyć odpowiednią ilość mocy do, w miarę poprawnej pracy. Na drugim miejscu pod względem prowadzenia tych słuchawek, był specjalistyczny wzmacniacza GUSTARD H20 o mocy 6W/32Oh w kl. A. Ma on, oprócz dwóch wyjść o różnym stopniu wzmocnienia, także przełącznik Gain, który dopasowuje charakterystykę dźwięku do danych słuchawek. K872 najbardziej poprawnie grały na wyjściu o małym wzmocnieniu, czyli dla słuchawek o małej impedancji i przy niskim ustawieniu poziomu Gain. Wówczas średnica nie wyskakiwała do przodu, a bas był najmniej obfity i najlepiej kontrolowany, choć nie idealnie. Jednak najlepiej słuchawki K872 grały z tabletem Ipad 3 oraz z laptopem ASUS UX550, odtwarzając muzykę z YouTube. Przy tej okazji słuchawki pokazały, że kompresji mp3 poddawana jest dynamika i moc dźwięku, a ilość szczegółów pozostaje na wysokim poziomie. Potwierdziły się wcześniejsze obserwacje, że K872 nie są w stanie przetworzyć poprawnie sygnałów muzycznych o dużym zakresie dynamiki. Bardzo dobrze grały także z telefonami większej mocy jak mój LeTv Max.

Przechodząc do barwy głosów i instrumentów akustycznych, łatwo zauważyłem, że jest ona zawsze pastelowa i mało obfita w harmoniczne, mimo zastosowania genialnego źródła C.E.C. i wzmacniaczy pracujących w kl. A. Podobne barwy mają Beyerdynamic T1.2, z tą różnicą, że prezentują muzykę bardziej żywo dzięki lepszej mikro dynamice. Właśnie, w zakresie mikro dynamiki K872 prezentują poziom słuchawek za 3kzł. Wyjątkiem na plus są SONY Z7, zwłaszcza wersja m2 – recenzja w przygotowaniu i rewelacyjne ONKYO A800. Oba modele poza zasięgiem opisywanych tu słuchawek. DENON D7200 i AQ NightHawk Carbon mają także pastelowe barwy i mikro dynamikę na podobnym do K872 poziomie ale oferują większe bogactwo harmonicznych dlatego słuchałem ich z przyjemnością.
Wokale w wykonaniu AKG są osuszone, mało urozmaicone barwowo i łatwo robią się natarczywe. Nie są bardzo twarde ani ostre. Ogólnie z powodu słabej mikrodynamiki, atak dźwięków jest złagodzony. Mimo suchości dźwięki są lekko zaokrąglone.
Odsłuch muzyki The Rolling Stones był nie do przyjęcia z powodu płaskiego, suchego brzmienia bez emocji za to bardzo jazgotliwego. Brzmiała tak jak z Altusów 140 zasilanych elektroniką Diora. Jak nie wiesz co to, to zapytaj swojego wujka, a jak on też nie wie, to wujka Googla. Diana Krall na płycie Turn up the quiet, śpiewała tak świszcząco i ostro, w wydaniu K872, że nie byłem w stanie jej słuchać. Nawet Carla Bruni z płyty French touch, zaczęła nieoczekiwanie posykiwać, czego nigdy wcześniej nie pokazały żadne słuchawki.

Ostatnia sprawa, to reprodukcja przestrzeni. Ilość informacji o akustyce jest na poziomie słuchawek za 3kzł, z wyjątkiem ONKYO A800, bo te reprezentują, także pod tym względem, znacznie wyższy poziom.
K872 całkiem dobrze pokazują lokalizację instrumentów na scenie. Głębia jest poprawnie pokazana. Odległości między źródłami dźwięku też. Słuchając płyty Miles Davis / Seven steps to heaven, zauważyłem dziwny efekt. Mianowicie perkusja grała z prawej strony, zupełnie z boku. Zmieniłem słuchawki na SONY MDR-Z7m2 i perkusja pojawiła się też oczywiście z prawej strony ale w głębi sceny, nie z boku mojej głowy. Do tego była znacznie lepiej słyszalna, podobnie kontrabas.
Największy problem jest w tym, że AKG K872 przedstawia instrumenty i głosy ludzi zupełnie płaskie i bez masy. Są jakby wycięte z tektury i poukładane na scenie. Gdyby tak się działo tylko przy słuchaniu muzyki z YouTube i z plików odtwarzanych z DAPa, to nie byłby problem. Niestety taki efekt występuje także w połączeniu z moim systemem wzorcowym, który bardzo sugestywnie tworzy 3-wymiarowe, masywne bryły instrumentów i śpiewaków. Słuchawki klasy hi-end muszą posiadać umiejętność tworzenia wrażenia obcowania z żywymi głosami i prawdziwymi instrumentami. K872 tej umiejętności, w moim odbiorze, nie posiadają.

4. AKG K872 – podsumowanie

Zgodnie z przyjętą zasadą, powinienem zrezygnować z napisania recenzji tych słuchawek. Jednak, ponieważ od dawna zapowiedziałem ich recenzję i na tą okoliczność kupiłem je, postanowiłem nie uchylać się i opublikowałem opis ich brzmienia.
Początkowa cena katalogowa ponad 7kzł rozbudziła mój apetyt na świetnie brzmiące słuchawki zamknięte. Jestem zwolennikiem modeli zamkniętych, a jest ich znacznie mniej niż otwartych i półotwartych.
Niestety nawet przy obecnej cenie sprzedaży na allegro – 5kzł, jakość dźwięku K872 nie dorównuje nawet tańszym modelom konkurencji. To pokazuje dwie sprawy.
Jakość dźwięku reprodukowanego przez słuchawki młodszych, często nieznanych firm, np. MrSpeakers lub znanych, które dopiero co zaczęły produkować słuchawki, np.: FOCAL, poszła dalej do przodu i trochę w inną stronę. Druga sprawa jest taka, że słuchawki dla zawodowców, mają inne priorytety dźwiękowe od tych dla domowych użytkowników. Firma AKG jasno i z determinacją kieruje te słuchawki tylko na rynek profesjonalny. Słuchawki zamknięte McIntosh MHP1000, które kosztują 3000zł więcej, też mają małą moc i skalę dźwięku. Prezentują barwy niezbyt obfite ale dużo bardziej żywe. Natomiast oferują mikrodynamikę, przejrzystość i neutralność o dwie klasy wyższe od K872. Z tego powodu dałem im przypisek: monitory hi-end. W ich recenzji napisałem, że gdyby ludzie odpowiedzialni za nagrywanie i wydawanie muzyki używali tych słuchawek, to wszystkie płyty CD brzmiałyby świetnie. Jednak tacy ludzie nie używają słuchawek McIntosh ani SONY tylko AKG lub Beyerdynamic.
Słuchając przez wiele tygodni K872, uświadomiłem sobie, że ludzie, którzy mają w użyciu słuchawki codziennie przez 8 godzin, potrzebują czegoś zupełnie innego niż ja i prawdopodobnie Ty też.
Po pierwsze komfort noszenia, wiadomo i to słuchawki AKG zapewniają na najwyższym poziomie. Druga sprawa, moc, skala dźwięku i głośność, nie może być duża, bo to obciąża słuch i po kilku godzinach męczy, a w dłuższej perspektywie czasu niszczy słuch. Dlatego K872 przyjmują maksymalnie tylko 300mW, a więc i moc produkowanego dźwięku jest mała. Najlepiej grają z niskim i średnim poziomem.
Ja traktuję odsłuch jak jazdę sportowym samochodem po torze lub udział w koncercie. Oczekuję emocji na maksa. Po godzinie lub dwóch kończę zabawę, bo muszę zająć się czymś innym.
Dla producenta dźwięku, słuchanie muzyki, jest jak jazda dla kierowcy autobusu. Zero emocji, skupienie na poprawnej pracy. Do tego właśnie słuchawki AKG K872 się nadają, ba! Do tego zostały zaprojektowane i wyprodukowane. Pokazują odpowiednią ilość szczegółów muzycznych i rozmieszczenie pozornych źródeł dźwięku na wirtualnej scenie, tworzonej poprzez przesuwanie suwaków na konsoli w studiu nagraniowym lub radiowym.
Tylko ja i Ty szukamy w zapisanej muzyce magii z koncertu i obcowania z ulubionymi muzykami twarzą w twarz, jakby grali tylko dla nas w naszym salonie. W mojej ocenie do tego słuchawki K872 nie nadają się. Oczywiście jeśli lubisz słuchać muzyki cicho, w trakcie pracy lub czytania książek, to będziesz z nich zadowolony. Tylko, że to samo, a nawet lepiej będziesz miał z tanich słuchawek, np.: AudioQuest NightHawk Carbon. Z drugiej strony, kto bogatemu zabroni?
Jeśli jesteś zapatrzony w firmę AKG i ideologicznie innych słuchawek nie uznajesz to…nie masz wyjścia. Jeśli teraz używasz modeli AKG serii 5,6 lub 7, to po założeniu K872 będziesz zaszokowany przyrostem ilości szczegółów, bezpośredniością dźwięków, rozpracowaniem przestrzeni i potęgą basu.

                                                                                                                                                                         Pozdrawiam
                                                                                                                                                                        Józef Bywalec

AKG K872 - dyskusja


AKG K872 - pudło tekturowe
AKG K872 - pudło tekturowe
AKG K872 - kuferek
AKG K872 - kuferek
AKG K872 - zawartość kuferka
AKG K872 - zawartość kuferka
AKG K872 - walizeczka transportowa
AKG K872 - walizeczka transportowa
AKG K872 - zawartość walizeczki
AKG K872 - zawartość walizeczki
AKG K872 - przewód
AKG K872 - przewód
AKG K872 - wtyk LEMO od strony słuchawek
AKG K872 - wtyk LEMO od strony słuchawek
AKG K872 - bokiem
AKG K872 - bokiem
AKG K872 - logo i symbol modelu na muszli
AKG K872 - logo i symbol modelu na muszli
AKG K872 - materiałowa osłona przetwornika
AKG K872 - materiałowa osłona przetwornika
AKG K872 - mechanizm położenia muszli 2
AKG K872 - mechanizm położenia muszli 2
AKG K872 - mechanizm położenia muszli 3
AKG K872 - mechanizm położenia muszli 3
AKG K872 - mechanizm regulacji muszli 3
AKG K872 - mechanizm regulacji muszli 3
AKG K872 - mechanizm regulacji położenia muszli 2
AKG K872 - mechanizm regulacji położenia muszli 2
AKG K872 - mechanizm regulacji położenia muszli
AKG K872 - mechanizm regulacji położenia muszli
AKG K872 - miniaturka
AKG K872 - miniaturka
AKG K872 - mocowanie muszli 2
AKG K872 - mocowanie muszli 2
AKG K872 - mocowanie muszli
AKG K872 - mocowanie muszli
AKG K872 - muszla z zewnątrz
AKG K872 - muszla z zewnątrz
AKG K872 - na manekienie przodem
AKG K872 - na manekienie przodem
AKG K872 - na manekienie tyłem po skosie
AKG K872 - na manekienie tyłem po skosie
AKG K872 - na manekienie tyłem
AKG K872 - na manekienie tyłem
AKG K872 - na manekienie z góry
AKG K872 - na manekienie z góry
AKG K872 - na manekinie bokiem
AKG K872 - na manekinie bokiem
AKG K872 - na manekinie od przodu skosem
AKG K872 - na manekinie od przodu skosem
AKG K872 - na manekinie tyłem po skosie 2
AKG K872 - na manekinie tyłem po skosie 2
AKG K872 - pałąk i poduszka od wewnątrz
AKG K872 - pałąk i poduszka od wewnątrz
AKG K872 - pałąk z góry
AKG K872 - pałąk z góry
AKG K872 - poduszka nauszna
AKG K872 - poduszka nauszna
AKG K872 - poduszka od wewnątrz
AKG K872 - poduszka od wewnątrz
AKG K872 - regulacja pałąka
AKG K872 - regulacja pałąka
AKG K872 - system regulacji pałąka
AKG K872 - system regulacji pałąka
AKG K872 - taśma zasilająca
AKG K872 - taśma zasilająca
AKG K872 -pałąk i opaska nagłowna
AKG K872 -pałąk i opaska nagłowna
AKG K872 -regulacja pałąka
AKG K872 -regulacja pałąka
AKG K872
AKG K872
AKG K872 - miniatura (2)
AKG K872 - miniatura (2)

 

Written by : strona